Language
airports

Letisko Benátky (VCE) a transfery

Objavte Letisko Benátky (VCE) a transfery

Letisko Benátky je tretie najväčšie letisko v Taliansku, z ktorého sa dostanete do viac ako 120 destinácií. Priťahuje takmer 2,5 milióna cestujúcich zo širšieho regiónu, vrátane Slovinska.

Autobusové trasy na letisko Benátky

Trasy Čas jazdy
Ljubljana do Benátok VCE 3 hodiny 04 minúty
Letisko Treviso do Benátok VCE 35 minút

Meškanie letu na letisku Benátky?

Na každom letisku môže dôjsť k meškaniu alebo zmene času letu a často už nemáte možnosť nijako ovplyvniť váš následný transfer. Naše telefonické centrum je dostupné vždy na čísle +386 1 431 7777 a pomôže vám naplánovať si cestu domov alebo do hotela.

Ak uviaznete na letisku čakajúc na odchádzajúci let, pozrite si terminálovú mapu, kde nájdete najbližšiu kaviareň, obchod, alebo predaj leteniek a pomôžu vám nájsť správny smer.

Na letisku

Zariadenia

Letisko Benátky má niekoľko kaviarní, kde si môžete vychutnať drink, občerstvenie a, čo je najdôležitejšie, stoličky, kde si môžete posedieť pri čakaní na váš let.

Rovnako tu nájdete zopár obchodov a Duty-free shop, ale nečakajte žiadne iné zariadenia, ktoré zvyčajne poskytujú veľké letiská na celom svete. Ak zvyčajne nakupujete darčeky pre svojich blízkych na poslednú chvíľu, môžete byť sklamaní.

Bezpečnosť

Európska bezpečnostná kontrola na letisku nemusí byť taká prísna ako v USA, ale pamätajte si, že letisko Benátky je veľké medzinárodné letisko a mali by ste očakávať dlhé rady pri čakaní na bezpečnostnú kontrolu, najmä v časoch, keď odlieta viac letov naraz. Nenechajte sa oklamať malou budovou letiska (v porovnaní s inými letiskami), pretože príchod na letisko tesne pred odletom bude mať pravdepodobne za následok, že zmeškáte svoj let.

Letecké spoločnosti majú svoje vlastné pravidlá pre prepravu batožiny, ale pamätajte si, že niektoré pravidlá sú univerzálne. Nesnažte sa preniesť na palubu lietadla kvapaliny alebo ostré predmety, pretože to bude viesť len k tomu, že vám nápoj odoberú, uviaznete v dlhom rade, alebo, v najhoršom prípade, budete musieť bezpečnostnému personálu vysvetľovať svoje úmysly.

Kedy by ste mali prísť na letisko

Pri akomkoľvek medzinárodnom lete odlietajúcom z benátskeho letiska príďte na letisko aspoň 2 hodiny pred odletom. Ak vaša letecká spoločnosť umožňuje check-in online, využite ho a ušetrí vám čas státia v rade a vy si namiesto naháňania po letisku môžete vychutnať šálku talianskej kávy.

Hlavné kontaktné údaje

Všeobecné informácie o batožine: + 39 041 2609222

Všeobecné informácie o batožine: + 39 041 2609222

Biznis centrum: +39 041 2698191

Polícia (Carabinieri): +39 041 2605770

Informácie o letoch: +39 041 2609260

Parkovanie: +39 041 2603060

VIAC KONTAKTOV

Často kladené otázky

Môžem si kúpiť lístok na letisko Benátky od vodiča Nomago InterCity?

Je to možné, ale musíte vziať do úvahy, že autobus môže prísť na zastávku plný. Preto dôrazne odporúčame zakúpiť si lístky v dostatočnom predstihu, aby ste si rezervovali svoje sedadlá. Môžete si tiež stiahnuť aplikáciu Nomago Mobile a zakúpiť si lístky tam, takže sa vyhnete nutnosti tlače a nosenia papierových lístkov (len nezabudnite mať telefón nabitý, aby ste mohli nastúpiť na palubu).

Čo sa stane, ak je môj let zrušený potom, čo som si už kúpil transferové lístky?

Vaša letecká spoločnosť alebo cestovné poistenie môže uhradiť vaše náklady na transferové cestovné lístky.

Smerujem na letisko, aby som stihol let. Akým transferom by som mal ísť?

Vždy by ste mali cestovať autobusom, ktorý dorazí na letisko nie menej ako 3 hodiny pred odletom. Diaľnice vedúce na letisko Benátky sú veľmi rušné a aj malá nehoda môže spôsobiť hodinové meškanie. Aj v takom prípade vám však stále zostane čas 2 hodiny pred odletom.

Mám inú otázku alebo problém s mojím transferom.

Neváhajte a kontaktujte naše telefonické centrum na čísle +386 1 431 7777 a my urobíme všetko, aby sme vám pomohli.